Dąbki

Dąbki nad morzem to trakcyjna miejscowość turystyczna

Dąbki
Dąbki to polska wieś położona w zachodnio-pomorskim województwie, tuż nad samym Morzem Bałtyckim i wschodnim brzegiem jeziora Bukowo. W odległości 7km od Dąbek znajduje się większe miasto - Darłowo, do którego prowadzi wojewódzka droga nr 203.

Kąpielisko w Dąbkach spełnia wszystkie normy jakościowe regulowane wg dyrektyw Unii Europejskiej. Woda w pobliskich jeziorach także zachęca do letnich kąpieli.

Od 7 listopada 2007 roku Dąbki szczycą się mianem uzdrowiska i skupiają kuracjuszy z całej Polski, głównie w okresach wiosenno-letnich. Warto wybrać się na wczasy w Dąbkach gdyż obecnie znajduje się tu kilka zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, do których przyjeżdża się leczyć cierpiący na choroby ortopedyczno-urazowe, choroby kardiologiczne, nadciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych czy choroby endokrynologiczne. Na terenie w którym znajduje się uzdrowisko znaleźć można wiele leczniczych substancji. Jedną z najczęściej spotykanych jest torf leczniczy pozyskiwane ze złoża o nazwie "Porzecze".

Atrakcje w Dąbkach

W Dąbkach wakacje z pewnością będą udane, nie tylko ze względu na fantastyczny klimat, ale przede wszystkim ze względu na moc rozrywek oferowanych przez całą okolicę.

Od 1994 roku w Dąbkach istnieje urzędowo ustanowiona przystań rybacka, w związku z tym zapaleni wędkarze będą mogli udać się na nocne połowy ryb w Bałtyku. Spływy kajakowe, wycieczki rowerowe i piesze, a także inne sporty pozwalające spędzić aktywnie czas na pewno spodobają się nawet najbardziej wymagającym turystom.

Na terenie Dąbek znajduje się także przystań wodna z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz Aquapark, który zachęca do wizyt nie tylko w deszczowy dzień.

Statki wycieczkowe oferują rejsy turystyczne po morzu Bałtyckim, a spragnionym sportów lądowych z pewnością przypadnie do gustu oferta stadniny koni. Będąc w Dąbkach nie sposób się nudzić!

Zapraszamy!

Szlaki turystyczne:

  • SZLAK CZERWONY
  • Koszaliński Szlak Nadmorski - przez gminę przebiega część szlaku o długości ok. 30 km od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia.

  • SZLAK NIEBIESKI
  • Szlak Rezerwatów - przez gminę przebiega część szlaku o długości około 15 km od Darłówka przez Darłowo, Zakrzewo Dolne, Zielnowo i Kowalewice. Na trasie rezerwatu Pomniki przyrody, zamki w Darłowie i Kręgu.

  • SZLAK ZIELONY
  • Szlak Wiatraków rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich, biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań, a kończy się w Wiciu, łącząc się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim - długość 13 km. Na trasie liczne zabytki, widoki na panoramę nadmorską, największy w Polsce park elektrowni wiatrowych.

  • SZLAK CZARNY
  • Szlak Zabytków Średniowiecza rozpoczyna się w Darłowie i biegnie przez: Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego. Długość 104 km - polecany turystom zmotoryzowanym lub rowerzystom.

Ścieżki rowerowe:

Dąbki - Dąbkowice - długość 5,5km, przebiega wśród lasu nadmorskiego, wzdłuż brzegu jeziora Bukowo.

Szlaki kajakowe:

Rzeka Wieprza i Grabowa, jezioro Bukowo.

 

Call Now Button